محل تبلیغات شما

عبدالحسین برونسی (زاده ۳ شهریور ۱۳۲۱، روستای گلبوی کدکن توابع تربت حیدریه - شهادت 25 اسفند ۱۳۶۳ عملیات بدر، شرق دجله) یکی از فرماندهان ایران در جنگ ایران و عراق بود. وی پس از چند بار تغییر شغل نهایتا به شغل بنایی روی میاورد و تا هنگام پیوستن به سپاه این شغل را ادامه داد. او همچنین از فعالان ی مخالف حکومت پهلوی بود که چند بار توسط ساواک دستگیر و شکنجه شده و نهایتا حکم اعدامش صادر گردید اما با وقوع انقلاب اجرا نشد.

وی بارها دستگیر و توسط ساواک شکنجه شد. این شهید بزرگوار در مورد دوران زندانی زمان شاه می‌گوید: در زندان به قدری جای ما تنگ بود که به نوبت چند نفر می‌خوابیدیم و چند نفر دیگر می‌ایستادیم . ما را شکنجه می‌کردند . همان اول که ما را گرفتند فکر می‌کردی چه کسی را گرفته‌اند. دور ما را گرفتند یک مسلسل را به پشتم گذاشتند دیگری را روی سینه‌ام و یکی هم سیلی می‌زد و می‌گفت: پدرسوخته بگو دوستان شما چه کسانی هستند. گفتم: من هیچ دوستی ندارم تک و تنها هستم، یکی از آنها گفت: نگاه کن پدر سوخته را هرچه کتک می‌زنیم رنگش تغییر نمی‌کند. می‌گفتند: ترا می‌کشیم، می‌گفتم: بکشید به دهانم می‌زدند هر دندانی که می‌افتاد می‌گفتند.

بقیه در ادامه مطلب.

به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانیبه مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

|عنصری که اسیر وضع موجود نمی‌شود و با امید و تلاش، کار انقلاب را به پیش می‌برد|

توسل به حضرت زهرا(س) از نگاه آیت‌الله بهجت

شکنجه ,شغل ,یکی ,نهایتا ,شهید ,می‌گفتند ,ما را ,دستگیر و ,را گرفتند ,یکی از ,چند بار

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

درمان چاقی و لاغری *****پایگاه مرکز مخابرات کورانه***** acerleibox 313 یاران خورشید - سلماس erfan دل سوخته (مثل ماه) میهن تون دانلود انیمیشن اخبار و نقد Jacquelyn's life araptika موبایل وحید لنگرود MobileVahid